Da vi sto opp i gÄr var det kommet mye snÞ, snÞ som ikke var meldt. Per Svein gikk rett i jobbklÊrne.
Etter frokost satte han i gang med Ä mÄke unna det verste.
PÄ cafeen hadde Tove Give away pÄ sokker. Siden det var samefolkets dag, og siden kuldegradene sto i kÞ, var det tiden for det, mente hun. Vi andre var helt enige.
Det fortsatte Ă„ komme uanmeldt snĂž langt utover ettermiddagen.
Inne ble det gjort klart pizza.
Den nye Margotkjolen kom pĂ„ etter en dusjđ€
Da gjestene kom var maten nesten ferdig. Robert benyttet ventetiden til Ä sÞke seg inn i samemantallet. Han mente samefolkets dag var rett dag for Ä melde seg inn. Etter mat ble det quiz, fÞr kaker ble fortÊrt. Det ble en stjernestund for oss som var samlet. Benedicte fikk siste vaksinedose pÄ torsdag. Bare det er grunn til Ä feire. NÄ er bioingeniÞren ferdig vaksinert.
Mens vinteren regjerte ut, priste vi vÄren inne.
Hun her sĂ„ ogsĂ„ ut til Ă„ vĂŠre fornĂžyd med feiringen. Neste Ă„r slĂ„r vi pĂ„ stortromma og inviterer familie og venner pĂ„ feiring. Da holder vi Ă„pent hus. Da er det nok ogsĂ„ flere som har registrert seg i samemantalletđ€
Etter frokost stĂ„r snĂžmĂ„king og turgĂ„ing pĂ„ planen, og etter det, absolutt ingenting. Det er forbausende deilig Ă„ gjĂžre ikke nođ