I dag vil jeg takke alle som delte blogginnlegget mitt i gÄr. Innlegget het: Norge bak fasaden- Mobbing. NÄ er det ikke antallet i seg selv som er sÄ interresant, men hvem det ble delt med. Det hele startet med at Per Svein satt ute i havet og leste det. Han sendte det umiddelbart til statsministerens kontor, og til kunnskapsministeren. NÄ er det ikke uvanlig at brev og blogginlegg fra Team Liland gÄr den veien, men nÄ var det en stund siden. Den nye kunnskapsministeren har aldri hÞrt fra oss.
Deretter tok en lokalpolitiker fra en annen del av landet og delte det med sitt parti, bÄde i storting og regjering. Guri fikk nok en deling, og en politiker tar det videre til alle departementer. Deretter kom meldingen om at forsker Ingrid Lund, som deltok i programmet mandag, ogsÄ hadde fÄtt det tilsendt. Flere tok kontakt om at de hadde delt det til flere mediehus og lokalpolitikere. En meddelte at Norge bak fasaden hadde fÄtt det tilsendt. Det er hva jeg har fÄtt tilbakemelding om, bloggen er offentlig og kan deles av alle, det er bare Ä kjÞre pÄ.
Mitt mobbenettverk, bygget opp over mange Ă„r, har delt innlegget bĂ„de langt oppe i Nord- Norge, i Midt-Norge, pĂ„ Vestlandet, Ăstlandet, og pĂ„ SĂžrlandet. Det uten at jeg har gjort noe som helst annet enn Ă„ skrive min hjertens mening om hvor skoen trykker i mobbesaken. Jeg har pekt pĂ„ lĂžsninger, og pĂ„ veien videre. Vi er inne i det attende Ă„ret av vĂ„rt mobbeengasjement nĂ„. En sak og et engasjement vi ikke valgte selv, men som valgte oss. Det tar tid Ă„ fĂ„ en endring her, men jeg satser pĂ„ at om tjue Ă„r vil alt se helt annerledes ut. Og vi Lilendinger kommer til Ă„ delta i kampen til mĂ„let er nĂ„dd. Ingen kan gjĂžre alt, men alle kan gjĂžre noe. Sammen er vi sterke.