Det bygges og forberedes til bygging flere steder i feltet nå. Mest aktivitet er det på toppen av heia.
Slik så det ut mandag ettermiddag på huset rett over veien. Snekkerne fra Hellvik hus er i sving.
Bak Herleik blir det syv mindre eneboliger. Fem av de er solgt. To hus har fått beboere, et hus er snart innflyttingsklar. Et hus er påbegynt, og ei tomt er gjort klar for grunnmur. De selges unna i stadig raskere tempo. Alle husene får panoramautsikt fra andre etasje. Det nederste får en ekstra terasse og utsikt ut over kilen☀️Det er Aamodt hus som bygger disse syv, og vil du sikre deg et av de to siste, er det der du må henvende deg.
Hos Inga har det blitt sabla greit. Hun kjøpte tomt av oss, og Hellvik hus har bygd huset hennes.
Den siste tomten vår er solgt, her begynner snart sprengningsarbeidet.
Marit og Øyvind har solgt sin tomt, snart er de også i gang her.
Repstad solgte denne tomta i fjor. De kommer nok i gang her snart også.
Her er de i full gang. Den unge mannen som kjøpte tomta bygger alt selv. Det er bare å bøye seg i hatten, for dette blir stilig.
Omgivelsene er det heller ingenting å si på.
Nede i området er denne tomten solgt. Vi snakket med en av eierne mandag ettermiddag, og ønsket velkommen. De hadde fått byggetillatelse samme dag, og håpet å komme i gang til helgen. De bygger også selv, ungdommen er full av energi, og mot på å ta fatt på store prosjekter🤗
Det kommer til å bli et koselig lite byggefelt det her.
I går ble det også en liten tur ut på glattisen.
Det går fremover, dag for dag😀
Vi håper resten av tomtene selges unna, og at vi får mange hyggelige naboer som kan ta turen til vennebenken for en kaffetår, når solen står opp om morgenen. Vi venter bare på vår og litt varmere luft🙂☕️