Pergogulv og utforing av vinduer🏠

Vi er inne i en periode hvor vi ser endringer fra dag til dag. NÄ i sluttfasen er det lett Ä se at det gÄr unna. Jeg er ute pÄ inspeksjon hver dag, og sender bilder til mann og barn pÄ familiechatten. Det nÊrmer seg med stormskritt nÄ.

Det er greit nÄr huset ligger en kjapp sykkeltur fra Lilandsresidensen..

Da jeg kom mandag var gulvleggingen i leiligheten nesten ferdig. Det var lagt pergo i de to soverommene, boden, og det var bare litt som gjensto i kjĂžkken/stue. I gangen og badet skal det klinker. Murene dukker nok snart opp.

Vi er ogsÄ godt i gang med planlegging og innhenting av priser pÄ uteomrÄdet. Tomta er stor, sÄ det mÄ vi ta i puljer. Noe skal vi ta fÞr vinteren, resten tas nÄr vinteren gÄr igjen.

Kontordelen min har ogsÄ fÄtt pergogulv. Der er de ogsÄ ferdig nÄ. Det er hÞyt under taket her, og det er en voldsom akustikk. Vi fÄr se om det holder med alt som skal inn, hvis ikke fÄr vi finne en lÞsning. Snekkerne har gitt gode rÄd, om vi skulle trenge det.

Dusjveggebe som vi skulle ha i leilighet og underetasje er gÄtt ut av produksjon. Vi fikk tilbud om dette i stedet, og det gÄr vi for. Dusjveggene kan skyves inn mot veggen nÄr dusjen ikke er i bruk. Det kan vi li.

I gÄr ble ventilasjonen pÄ gutterommet blitt bokset inn. Det ble bra.

Pergogulvet var ferdig da jeg kom i gÄr.

NĂ„ var det foringer og vinduskarmer som gjaldt i leiligheten.

Her tror vi noen kan fÄ det veldig greit nÄr vi blir ferdige.

Vi gleder oss til Ä fÄ klinker pÄ badegulv, vaskerom og ganger.

I vaskerommet gjÞres det nÄ klart for baderomsplater og klinker. Neste uke kommer kjÞkkeninnredninger og vaskeromsinnredning. SÄ det er bare tiden og veien. Det skjer nok mye de neste tre dagene ogsÄ.

Vi gleder oss ogsÄ til Ä fÄ denne trappa inn i trapperommet, men parketten skal pÄ fÞr den tid. Det flyr mye mail frem og tilbake nÄ. AvgjÞrelser tas i et forrykende tempo. Vi er glade for at vi snart kan se en ende pÄ det. Og vi gleder oss til Ä flytte inn, Ä bo i dette huset, pÄ det fantastiske stedet. Enn sÄ lenge fÄr vi bare jobbe pÄ for Ä komme oss i mÄl.

MĂ„tte dagen din bli superduperđŸ€—

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk pÄ et ikon for Ä logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s